Historie

Novodobá historie Chalupy Fořt sahá do roku 1998, kdy jsem s mými přáteli – firemními partnery, hledali místo, kde bychom mohli společně trávit čas se svými rodinami. Vždy nás to všechny hodně táhlo do hor. Provedli jsme na tu dobu poměrně rozsáhlý průzkum všech volných objektů a poměrně jasně vyhrála malebná chaloupka ve Fořtě, která nám okamžitě učarovala, tak jako místo a poloha na úpatí Černé hory.

Naším záměrem nebylo však jen zázemí pro naše rodiny, ale i snaha o vybudování školicího střediska, kde bychom organizovali firemní školení a setkávali se s našimi obchodními partnery.

A v neposlední řadě tu byl i důvod ten, že naše firma, jakožto obchodní společnost se stavebními materiály, mohla tak na vlastní „kůži“ otestovat a zdokumentovat prodávané materiály a rázem bylo k mání nepřeberné množství referenčních fotografií pro naše marketinkové potřeby .

Průběh rekonstrukce, která probíhala od roku 2001, je patrný z fotogalerie. Jak se v průběhu rekonstrukce ukázalo, některé části chalupy byly natolik poškozené, že bylo nutné je zbourat a vystavět znovu. Snažili jsme se o co možná nejcitlivější rekonstrukci celého objektu.

Zatím poslední etapu zažívá Chalupa Fořt v těchto letech, kdy přešla po dohodě s partnery do mého majetku. Jelikož se jedná o poměrně rozsáhlou stavbu s více jak 6 pokoji, rozhodl jsem se podělit o ty krásné chvíle zde strávené i s jinými slušnými lidmi.  A tak jsem přivítal na Fořtě první hosty v létě 2015.

Doufám a byl bych velice rád, aby i Vaše chvíle zde strávené, byly jedny z těch obyčejně šťastných momentů, které život přinese a na které pak rádi dlouho vzpomínáme.