Na Fořtě v létě

Turistika
Pokud máte rádi turistiku, jste na správném místě. Záleží jen na vaší chuti, co chce všechno vidět. Zda se vydat k prameni Labe, na Černou horu či Sněžku. Vydat se můžete i jen do blízkého lesa na houby či borůvky, nebo vyjet s dětmi na celodenní výlet do ZOO v Dvoře Královém. Samotnou kapitolou je pak Stezka korunami stromů v Jánských Lazních.

Cyklistika
Okolí Fořta je doslova protkáno sítí cyklostezek, jak směrem do kopců Krkonoš pro zdatné cyklisty, tak i směrem k Hostinnému a Dvoru Králové pro ty „normálně“ zdatné. Kombinovat se dá i napojení na cyklobusy, které vás odvezou na jakékoli oblíbené místo a pokud budete unavení, tak i zaplaťpánbůh i zpět.

Golf
Kdo má rád golf, jste zde také správně. Na nedalekém hřišti Prosečné (4 km) najdou své místo i začínající hráči. Můžete se rovněž vydat i na hřiště v Mladých  Bukách, Z vlastní zkušenosti mohu jen a jen doporučit.

Jiné vylomeniny
Koloběžky – trocha adrenalinu i s dětmi, půjčte si koloběžky na Černé hoře a jeďte dolů jak o závod. Osobně Vám garantuji, že je to zážitek nejen pro děti a náctileté, ale i pro nás již odrostlé.

Tenis – V Černém Dole jsou k pronájmu tenisové kurty, ať už v areálu Hotelu Aurum, či v rámci městyse.